Wycieczka klas drugich i trzecich do kina

Autor: Renata Siwoń

3 października uczniowie klas drugich i trzecich wybrali się do kina Helios w Kielcach. Świętowali w ten sposób niedawno miniony Dzień Chłopaka. Chociaż padał deszcz i było zimno wszyscy cieszyli się z możliwości wspólnego wyjazdu i atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego od nauki. Zaopatrzeni w popcorn i inne smakołyki uczniowie z przyjemnością oglądali film pt. „Tedi i szmaragdowa tablica”.

Tytułowy bohater to archeolog, który niechcący zniszczył egipski sarkofag, ściągnął na siebie i swoich przyjaciół klątwę. Uratowanie Mumii zapoczątkowało pełną akcji przygodę . Tedi przemierzy pół świata, aby odwrócić klątwę Szmaragdowej Tablicy.

Ta pełna przygód historia bardzo spodobała się dzieciom. W dobrych humorach, mimo padającego deszczu, wróciły do szkoły w Łagowie.