Nasi uczniowie w finale X Wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego

Nasi uczniowie w finale X Wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego

Autor: Elwira Wrona

W jubileuszowej X edycji Dyktanda uczestnikami projektu są szkoły i uczniowie z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego oraz liczna grupa szkół polskich za granicą (z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii i Mołdawii).

X edycja Dyktanda jest kolejną, przyjazną lekcją języka ojczystego i historii, ale też dojrzałą formą obchodów Święta Niepodległości.

Etap szkolny konkursu odbył się 29 września 2022r. W naszej szkole przystąpiło do niego 44. By móc zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego należało uzyskać 75% poprawności tekstu. Jak się okazało uczniów spełniających to kryterium było bardzo wielu, co oczywiście bardzo cieszy polonistów i nie tylko.

Decyzją Świętokrzyskiej Komisji Konkursu na podstawie uzyskanych przez uczniów wyników oraz ogólnej liczby uczniów z danymi wynikami w każdej z kategorii wiekowej do etapu wojewódzkiego zakwalifikowano 67 uczniów w kategorii klas IV – VI ( którzy uzyskali liczbę punktów wynoszącą co najmniej 85), 68 uczniów kategorii klas VII – VIII ( którzy uzyskali liczbę punktów wynoszącą co najmniej 86,5).

W finale konkursu znalazło się siedmioro uczniów naszej szkoły:

  • Patryk Guliński,
  • Kacper Dychała,
  • Bartłomiej Kozłowski,
  • Aleksandra Kołodziej,
  • Weronika Kotwa,
  • Roksana Kołbuc,
  • Agnieszka Włodarczyk.

Wrażenia po dzisiejszym dyktandzie wśród uczestników mieszane. Trzymamy kciuki, aby nasi szkolni  mistrzowie ortografii zdobyli zasłużone laury.

Galeria zdjęć »