Myśląc Ojczyzna…

Myśląc Ojczyzna…

Autor: Elwira Wrona

Gdy myślę Polska –
kłaniam się niziutko: próchniejącym krzyżom przydrożnym,
leśnym mogiłom, omszałym kapliczkom,
chatom wśród grusz, staruszkom z powagą kroczącym na mszę…

Słowa te, wyrecytowane przez Weronikę Kotwę, padły w trakcie uroczystości upamiętniającej tragiczne losy mieszkańców dawnych Orłowin.

11 września w orłowińskim lesie licznie przybyli goście m.in. Radni Rady Powiatu Opatowskiego, samorządowcy, mieszkańcy gminy Wojciechowice, delegacja nauczycieli, dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w Gierczycach, władze samorządowe Miasta i Gminy Łagów, leśnicy Nadleśnictwa Łagów, nauczyciele, dyrekcja Gminnego Zespołu Szkól w Łagowie oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy gminy Łagów oddali cześć bohaterskim przodkom.

Po eucharystii poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów oraz zapaliły znicze pod krzyżem i tablicą poświęconą tym, którzy żyli i mieszkali w Orłowinach.

Od lat tradycją jest, iż nasi uczniowie w montażu słowno-muzycznym przypominają nam wszystkim, że niepodległa ojczyzna, a tym samym wolność nie jest nam dana raz na zawsze

Tak było i w tym roku, mimo niepogody nasi młodzi patrioci-artyści przypomnieli, że bez miłości do Ojczyzny można żyć, ale nie można owocować.

Myśląc Ojczyzna…