Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

Autor: Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego

Europejski Dzień Języków Obcych to święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy w 2001 roku. Jego głównym celem jest podkreślanie roli uczenia się i nauczania języków obcych, promowanie różnorodności językowej i kulturowej oraz zachęcanie do nauki. 26 września nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Młodzież pod kierunkiem nauczycieli przygotowała projekty zawierające informacje, ciekawostki, atrakcje dotyczące krajów angielskiego i niemieckiego obszaru językowego, które zostały zaprezentowane w formie wystawy prac. 

W tym dniu odbyła się również akcja pod nazwą ,,Wyzwania językowe”. W czasie przerw międzylekcyjnych uczniowie losowali różnego rodzaju quizy, pytania, ćwiczenia w języku angielskim i niemieckim, które rozwiązywali, podpisywali i wrzucali do specjalnie oznaczonych pudełek. Zabawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, tym bardziej, że pytania dotyczyły różnych zagadnień językowych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Dnia Języków Obcych w naszej szkole.

Nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego

Galeria zdjęć »