Żonkilowy Kiermasz „Pól Nadziei”

Autorzy: opiekunowie SKW

31 maja 2022 roku Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował Żonkilowy Kiermasz słodkich babeczek i ciast w ramach międzynarodowego programu „Pola Nadziei”, którego zadaniem jest pozyskiwanie środków na funkcjonowanie hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach, ale także szerzenie idei hospicyjnej, propagowanie bezinteresownej pomocy dla osób chorych i cierpiących.

Wszystkie zebrane środki ze sprzedaży słodkości przygotowanych przez opiekunów, wolontariuszy oraz rodziców uczniów zostały przekazane do Diecezjalnego Centrum Caritas w Kielcach i zasiliły konto hospicjum, z którym od wielu lat współpracuje Szkolny Klub Wolontariatu.  Dziękujemy serdecznie całej społeczności szkolnej za ogromna hojność i przyłączenie się do akcji SKW. Mamy nadzieję, że kolejnej wiosny znów zakwitnie nadzieja wraz z naszym szkolnym „Żonkilowym Sercem”.

Autorzy: opiekunowie SKW