Wycieczka klas młodszych do Mini ZOO „Leśne Zacisze” w Lisowie

Autor: Renata Siwoń

2.06.2022 r. uczniowie klas młodszych od 0 do III wybrali się na wycieczkę do Mini ZOO w Lisowie.

Choć ładna pogoda się nie zapowiadała,  bo rano padał deszcz, to później rozpogodziło się i było słonecznie i ciepło. Dzieci w czasie wycieczki miały mnóstwo atrakcji, przede wszystkim obejrzały wiele egzotycznych zwierząt, które zamieszkują zoo: surykatki, pawie (one pozowały do zdjęć), zebry, wielbłądy, żółwie, antylopy, małpy, króla zwierząt – lwa i wiele, wiele innych. Znajduje się tam ok. 90 gatunków zwierząt z 6 kontynentów.

Po zwiedzaniu wszyscy chętnie posilili się kiełbaskami z grilla i herbatą, aby nabrać siły i energii. Chyba największą atrakcją była też zabawa w parku linowym i na placu zabaw, gdzie dzieci mogły się wyszaleć, wybawić, przedłużyć sobie świętowanie Dnia Dziecka.

Wszyscy uczniowie pełni wrażeń i dobrych humorów  po południu wrócili do szkoły w Łagowie.