Uroczyste zakończenie klas ósmych

Uroczyste zakończenie klas ósmych
Autor: Elwira Wrona

Istnieją tylko dwa sposoby na życie – żyć tak, jakby nic nie było cudem lub tak, jakby cudem było wszystko. Słowa A. Einsteina były przewodnie podczas uroczystego zakończenia nauki ósmoklasistów w naszej szkole.

W środę 22 czerwca uczniowie w montażu słowno-muzycznym, napisanym przez panią Monikę Durlej – wychowawczynię  części absolwentów w klasach I – III pożegnali dyrekcję i nauczycieli Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie. W inscenizacji na szkolną nutę pojawiły się słowa wzruszające, będące podziękowaniem dla nauczycieli, wychowawców, ale były też śmieszne scenki ze szkolnego życia. 

Mimo trudnego roku udało się osiągnąć wiele sukcesów zarówna naukowych,  sportowych, jak i artystycznych. 

Dyrektor pan Zdzisław Zwoliński w swym przemówieniu nawiązał do dekoracji sali. 
Powiedział, że dzisiejsi absolwenci przychodząc do szkoły byli małymi, bezbarwnymi motylkami. Dziś po ośmiu latach nauki w murach naszej szkoły nabrali kolorów, rozwinęli skrzydła i śmiało mogą wyruszyć w świat. Dyrektor podziękował, za pomoc w rozwijaniu skrzydeł, nauczycielom, wychowawcom, rodzicom. Dzięki wspólnej pracy uczniowie osiągnęli mnóstwo sukcesów, które dyrektor pan Zdzisław Zwoliński odczytał. Wyróżnieni zostali:

Agata Gaździk – najwyższa średnia wśród uczniów klas ósmych, wolontariusz Szkolnego Klubu Wolontariatu, finalistka VI Wojewódzkiego Konkursu z Matematyki, stypendystka Programu Stypendialno-Rozwojowego Klasa Fundacji PARIBAS, laureatka Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego EDI.

Katarzyna Gaździk – wolontariusz Szkolnego Klubu Wolontariatu, finalistka V Ogólnopolskiego Konkursu Bliżej pszczół, finalistka V Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego, laureatka II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego Czytamy Słowackiego, III miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy Leśno-Ekologicznym.

Stanisław Pacyga – szkolny Mistrz szachowy.

Nikola Łach – finalistka II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego Czytamy Słowackiego, wolontariusz Szkolnego Klubu Wolontariatu, finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Turnieju Badmintona, finał Wojewódzki Świętokrzyskiej Ligii Badmintona.

Radosław Oszuściński – finał XX Powiatowego Turnieju Piłkarskiego z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, finał Wojewódzki MiniEuro, finał Powiatu Kieleckiego o Puchar Starosty Kieleckiego.

Radosław Bera – finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Turnieju Badmintona, finał XX Powiatowego Turnieju Piłkarskiego z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, finał Wojewódzki MiniEuro, finał Wojewódzki Świętokrzyskiej Ligii Badmintona, finał Powiatu Kieleckiego o Puchar Starosty Kieleckiego.

Bartłomiej Biesiada – Finał Powiatu Kieleckiego o Puchar Starosty Kieleckiego 2021/2022.

Julia Błosińska – wyróżnienie w kategorii soliści do lat 12 w I Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, finał Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Turnieju Badmintona, wolontariusz Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Maja KawalecWolontariuszka roku Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Kuba Kotwa – finał XX Powiatowego Turnieju Piłkarskiego z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, finał Wojewódzki MiniEuro.

Bartosz Kot – finał XX Powiatowego Turnieju Piłkarskiego z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, finał Wojewódzki MiniEuro, finał Powiatu Kieleckiego o Puchar Starosty Kieleckiego.

Jakub Pióro – finał Wojewódzki MiniEuro, finał Powiatu Kieleckiego o Puchar Starosty Kieleckiego.

Paweł Religa - finał Powiatu Kieleckiego o Puchar Starosty Kieleckiego, finał Wojewódzki Świętokrzyskiej Ligii Badmintona 2021/2022.

Jakub Serwata – finalista XXVIII Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego.

Paweł Łata, Natalia Olejarska, Agnieszka Skobel, Julia Skowrońska, Angelika Olejarska wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Jessica Sławska – finalistka IX Wojewódzkiego Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii.

Dawid Majecki – finał Wojewódzki MiniEuro, finał XX Powiatowego Turnieju Piłkarskiego z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.

Adrian Biesiada – finał Wojewódzki Świętokrzyskiej Ligii Badmintona.

Antoni Ambroziński – finał Powiatu Kieleckiego o Puchar Starosty Kieleckiego.

Aleksandra Łata – finalistka II Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Oko w oko z ortografią, finalistka I Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego, finalistka IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii, wokalistka.

Amelia Piątek - finalistka II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego Czytamy Słowackiego.

Kinga Wasik – laureatka II Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego Czytamy Słowackiego, finalistka II Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Oko w oko z ortografią.

Kinga Dąbrowska – finalistka II Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Oko w oko z ortografią, finalistka IX  Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego Po polsku o historii, III miejsce w konkursie wiedzy ekologiczno-leśnej.

Nikola Walczyk – finalistka II Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego Oko w oko z ortografią.

Weronika Lisińska – stuprocentowa frekwencja w klasach IV – VIII.

Podziękowania trafiły również do uczniów, którzy w ostatnim roku szkolnym godnie reprezentowali nasz poczet sztandarowy. Są to: Agata Łodej, Agnieszka Skobel, Julia Skowrońska, Julia Błosińska, Paweł Duda, Adrian Biesiada. 
Pięknym akcentem kończącym część artystyczna był polonez zatańczony przez ósmoklasistów. Jego wykonanie zachwyciło wszystkich obecnych. By się tak zaprezentować, uczniowie długie tygodnie ćwiczyli pod okiem pani Lidii Pożogi.
Po części artystycznej odbyła się ta przyjemniejsza – towarzyska, imprezowa.

Świadectwa, dyplomy, nagrody, podobnie jak inni uczniowie, absolwenci odbiorą w piątek. Pozostaje czekać z nadzieją na wysokie noty z egzaminu ósmoklasisty, a potem zasłużone i długo oczekiwane wakacje.

Galeria zdjęć »