Nasze uczennice oko w oko z ortografią

Nasze uczennice oko w oko z ortografią

Autor: Elwira Wrona

Polska ortografia to trudny orzech do zgryzienia. Od marca trwały potyczki z polską ortografią w II Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym. W naszej szkole przystąpiło do niego 15 uczniów z klas VII – VIII, gdyż był to konkurs adresowany do tego przedziału wiekowego. 

Ortografia lubi wyjątki , więc i tu się taki pojawił – Bartek Kozłowski z klasy Va, który dotarł  aż do etap wojewódzkiego. 

Zakwalifikowanych  do etapu finałowego zostało 57 uczniów, w tym sześciu z naszej placówki. Zawodnicy musieli napisać niełatwe dyktando i rozwiązać kilka zadań ortograficznych. 

Wszystkie prace zostały bardzo uważnie sprawdzone, gdyż czasem o wygranej decydował przecinek lub niewielki błąd literowy. Rywalizacja była zacięta, a ortograficzne zmagania dla naszych uczniów zakończyły się tym, że pięć ósmoklasistek zostało finalistkami w/w konkursu. 

Są to:

  • Kinga Dąbrowska,
  • Aleksandra Łata,
  • Nikola Walczyk,
  • Kinga Wasik,
  • Weronika Kotwa.

Gratulacje dla finalistek. 

Nasze uczennice oko w oko z ortografią