Przedszkolaki z wizytą w szkółce leśnej w Szumsku – lekcja przyrody inaczej

Przedszkolaki z wizytą w szkółce leśnej w Szumsku – lekcja przyrody inaczej

Autor: Ewa Piątek

W ramach współpracy z Nadleśnictwem Łagów 20 maja 2022 r. dzieci 3-letnie, 4-letnie i 5-letnie z naszego przedszkola wybrały się z wizytą do Szkółki Leśnej w Szumsku. 

Pan leśniczy czekał już na nas, aby podzielić się z nami swoją wiedzą oraz pokazać nam las „leśne przedszkole”. Pan leśniczy Tomasz Miernik z wielką pasją opowiadał o urokach lasu, pokazał dzieciom, jaką drogę przebywają drzewa zanim osiągną duże rozmiary. Wyjaśnił, że utrzymanie lasu w dobrym „zdrowiu” wymaga ciężkiej pracy leśników. Wycieczka zakończyła się piknikiem na łonie natury oraz zabawami ruchowymi w terenie, dużą atrakcją cieszyły się deszczownice nawadniające teren na szkółce, które zrosiły głowy naszych przedszkolaków.

Moc wrażeń towarzyszyła dzieciom w drodze powrotnej autokarem jak również podczas popołudniowego pobytu w przedszkolu.

Szczególne podziękowania składamy leśniczemu Panu Tomaszowi Miernikowi za przekazanie wielu cennych informacji dzieciom oraz organowi prowadzącemu – Urząd Miasta i Gminy Łagów za udostępnienie w tym dniu autokaru.

Galeria zdjęć »