Z wizytą w Geoparku i Kinie Helios

Autor: Jolanta Świt

18 marca 2022 roku uczniowie klasy Va, Vb i koła naukowego „SCIENCE” mieli okazję przeżyć ciekawą przygodę na podwodnej stacji badawczej „CHRONOS” oraz zmierzyć się z pytaniem czy każdy z nich jako młody człowiek jest „Za duży na bajki”.

Jednodniowa wycieczka po atrakcjach zarówno turystycznych jak i geologicznych Kielc rozpoczęła się w Geoparku, gdzie uczniowie poznali wystawę poświeconą geologii Gór Świętokrzyskich. Jednak najatrakcyjniejszą częścią tej wizyty okazałą się gra zespołowa na podwodnej stacji badawczej „Chronos”. Każda drużyna musiała rozwiązać 10 zadań - zagadek związanych z dziejami geologicznymi Ziemi z wykorzystaniem interaktywnych stanowisk badawczych, diagramów, modeli i okazów skał podwodnego świata mezozoiku. Na zakończenie wizyty młodzi odkrywcy przebyli 10–minutową podróż w kapsule czasu 5D od narodzin Ziemi do jej współczesności. Kolejną atrakcją wyjazdu był seans filmowy w kinie Helios. Film „Za duży na bajki” okazał się wrażliwą opowieścią o chłopcu, który musiał stawiać czoła trudnym tematom, dzięki czemu zrobił wielki krok w dorastanie i pokazał, że #DzieciMajaMoc.