Cyrk „SZOK” w Gminnym Zespole Szkół w Łagowie

Cyrk „SZOK” w Gminnym Zespole Szkół w Łagowie
Autor: Ewa Piątek

10 marca br. gościliśmy w naszej szkole cyrk „Szok”. Dzieci z klas IV, oddziałów i punktów przedszkolnych z zachwytem śledziły występy cyrkowców. Program artystyczny zawierał m. in. pokaz żonglerki oraz ekwilibrystykę. 

Na początek przywitał nas zabawny klaun, który jeżdżąc na rowerku zachwycił wszystkich uczestników a potem zaczęły się popisy niesamowitego żonglera, który żonglował piłeczkami i maczugami. Przy dźwiękach energetycznej muzyki wszystkie dzieci energicznie biły brawo dopingując cyrkowca, a niesamowity zachwyt wzbudził pokaz ekwilibrystyki na wałku i równoważni „Rola Bola” z elementami do tworzenia pięter. Artyści zaprosili także nasze dzieci do wspólnych występów podczas których miały okazję nie tylko podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość publiczności.

Na zakończenie do sali wszedł ogromny Spider-Man i niedźwiedź polarny, którzy głowami sięgali do sufitu. Wykonując śmieszne figury taneczne i wesołe pokazy pomachali uczestnikom na pożegnanie. 
Dzieci doskonale się bawiły oglądając występy cyrkowców, którzy dostarczyli wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć, a w zamian uczestnicy nagrodzili artystów gromkimi brawami, na które z pewnością zasłużyli.