Czas podsumowań

Czas podsumowań

Autor: Samorząd Uczniowski

Kończy się pierwsze półrocze pracy Samorządu Uczniowskiego.

Dużo już słyszeliśmy, ale chcemy pochwalić się akcjami długoterminowymi.

„Tydzień Uczniowskiej SuperMocy”

W dniach 18-22 października 2021 r. nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego projektu TYDZIEŃ UCZNIOWSKIEJ SUPERMOCY.

Na godzinach wychowawczych i spotkaniach Samorządu Szkolnego uczniowie poznali siebie oraz swoje mocne strony. Mogli pochwalić się swoimi talentami. Tydzień SuperMocy pozwolił uświadomić uczniom, że każdy z nas ma talent, każdy jest w czymś dobry, ponieważ każdy ma SuperMoc. Tak powstała nasza droga do sukcesu i fotobudka ze Skrzydłami Mocy. Członkowie Samorządu Uczniowskiego rozwieszali w różnych miejscach szkoły motywujące hasła. Określanie swoich talentów, pozwala uwierzyć w siebie i pokonywać własny strach

i stres, a także przyczynia się do osiągnięcia życiowego sukcesu. Znając swoje SuperMoce łatwiej określić swoją ścieżkę kształcenia i dokonać wyboru zawodu.

W zamian za nasze starania otrzymaliśmy tytuł „Szkoły odkrywców SuperMocy”.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień

22 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego witali uczniów 

i nauczycieli przypinając im kolorowe, uśmiechnięte emotki zawierające grzecznościowe zwroty: dzień dobry, do widzenia, przepraszam, proszę, dziękuję. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się magiczne słowa. Korytarz szkolny zdobiły pozytywne i życzliwe hasła: „Życzę szczęścia!”, „Uwierz w siebie!”, „Dziękuję, że jesteś”, „Możesz wszystko!”, „ Jesteś wyjątkowy!”, „Uśmiechnij się!”, „Dużo radości”, „Spełnienia marzeń”, „Dobrego humoru”.

Uczniowie mieli również okazję obdarować wybraną przez siebie osobę karteczką 

z pozdrowieniami i życzeniami. Z okazji tego dnia przygotowano gazetkę ze złotymi myślami i cytatami dotyczącymi uprzejmości i życzliwości.

Celem przeprowadzonych akcji w szkole było uwrażliwienie dzieci na wzajemny szacunek, tolerancję, uświadomienie, że stosowanie magicznych słów, okazywanie dobra, pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wraca do nas z nawiązką.

Samorząd Uczniowski

Galeria zdjęć »