Wycieczka na pocztę - przedszkolaki wysyłają list do Świętego Mikołaja

Autor: Ewa Piątek

W oczekiwaniu na przybycie Świętego Mikołaja, dzieci z punktów przedszkolnych i kl. 0 postanowiły napisać do niego list. W liście przedszkolaki narysowały to, co pragnęłyby dostać w te święta. Po napisaniu listu i zaadresowaniu kopert wszyscy wybraliśmy się na pocztę.

Po przybyciu na miejsce pracownicy urzędu pocztowego przywitali nas bardzo miło. Pani kierownik poszerzyła wiedzę dzieci na temat pracy listonosza oraz opowiedziała jak wygląda droga listu.

Na zakończenie dzieci zostały obdarowane słodkimi łakociami co wywołało wiele radości. Długo jeszcze po powrocie z udanej wycieczki towarzyszył dzieciom dobry nastrój.

Mamy nadzieję, że wszystkie wysłane listy zostaną odczytane a Mikołaj nie zapomni o żadnym dziecku.