Mikołajowy Turniej Szachowy

Autor: Agnieszka Jakubczyk

W dniu 6 grudnia 2021 r. odbył się w naszej szkole Mikołajowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie. Wzięło w nim udział 29 uczniów z klas III–VIII – tak uczestników Koła Szachowego jak i samodzielnie przygotowujących się do turnieju. Rozgrywki prowadzone były w szwajcarskim systemie gry po 15 minut dla zawodnika w czterech kategoriach: dziewczęta młodsze, starsze oraz chłopcy młodsi i starsi.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach byli:

Dziewczęta starsze:

• I miejsce Roksana Kołbuc kl.VIIa
  • II miejsce Maja Majewska kl. VIIa,
  • III miejsce Nikola Zembala kl. VIIa

Dziewczęta młodsze:

• I Julia Zielińska kl.Vb,
  • II miejsce Nikola Skowrońska kl. Vb, Maja Gałka kl. Vb,

Chłopcy starsi:

• I miejsce Stanisław Pacyga kl. VIIIa,
  • II miejsce Jakub Janik kl.VIIIb,
  • III Podsiadło Adrian kl. VIIa,

Chłopcy młodsi:

• I miejsce Kacper Dychała kl. Va,
  • II miejsce Konrad Czekaj kl. VIa,
  • III miejsce Filip Kowalik kl. VIb

Podsumowanie  Mikołajowego Turnieju Szachowego odbyło się 8 grudnia 2021r.Pan Dyrektor wręczył zwycięzcom medale i pamiątkowe dyplomy dla każdego z uczestników, pogratulował wszystkim udziału w trudnej i wymagającej koncentracji dyscyplinie sportowej, w której o zwycięstwie decyduje koncentracja i strategia przewidywania ruchów przeciwnika .

Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwał sędzia zawodów – Pan Konrad Masternak – opiekun Szkolnego Koła Szachowego. Serdecznie dziękujemy Panu Konradowi za to, że znalazł dla nas czas i że mogliśmy zorganizować takie zawody w naszej szkole.