Mecz Ekstraklasy

Mecz  Ekstraklasy
W dniu 30 października 2021r. odbyła się wycieczka uczniów klas sportowych Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie na mecz piłki nożnej ekstraklasy do Niecieczy. Uczniowie wraz z dyrekcją, opiekunami oraz rodzicami mieli możliwość oglądania na żywo meczu pomiędzy Bruk Bet Termalica Nieciecza a Śląsk Wrocław. Dla większości młodych kibiców był to pierwszy udział w meczu tej klasy rozgrywek. 

Głównym inicjatorem wyjazdu był Dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie pan Zdzisław Zwoliński, który zorganizował bilety wstępu oraz przejazd autokarem. Stroną organizacyjną związaną z uczestnikami wyjazdu zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego pan Robert Zieliński  oraz pan Jan Bąk. W wyjeździe wzięło udział 30 młodych kibiców uczniów klas sportowych.

Wejście na stadion odbyło się godzinę przed rozpoczęciem meczu. Uczniowie poznali procedury związane z bezpieczeństwem na stadionie. Po wejściu na trybuny wszyscy zajęli miejsca w wyznaczonym sektorze i obserwowali rozgrzewkę piłkarzy. Mecz rozpoczął się punktualnie o godzinie 12:30. Dzięki niesamowitemu dopingowi kibiców – w większości młodych sportowców ze szkoły w Łagowie drużyna Bruk Bet Termalica Nieciecza pokonała Śląsk Wrocław z wynikiem 4:3.

Ogólnie wrażenia uczniów oraz rodziców były bardzo pozytywne. Uczniowie przekonali się, że kibicowanie na meczu piłki nożnej może być bardzo przyjemne. Duże zainteresowanie młodych kibiców wzbudziła maskotka Bruk Bet Termalica Nieciecza – Słoń, który spacerował po trybunach i chętnie pozował do zdjęć z kibicami.

Po zakończeniu meczu padły pytania ze strony innych kibiców oraz pracowników ochrony, kiedy znowu przyjedziemy na mecz, bo to dzięki tak wspaniałemu dopingowi udało się osiągnąć taki wynik! Uczniowie jeszcze długo po zakończeniu meczu krzyczeli że: „Termalica to najlepszy klub”.

Z wyjazdu pozostało miłe wspomnienie oraz zdjęcia. Uczniowie klas sportowych wraz z rodzicami dziękują za zorganizowanie wyjazdu. Czekamy na kolejny wyjazdy na mecz.

Organizatorzy wyjazdu wraz z uczestnikami dziękują Burmistrzowi Pawłowi Marwickiemu za udostępnienie autokaru.

Autorzy: Rodzice uczestniczący w wyjeździe na mecz.