Wycieczka do lasu dzieci z oddziałów przedszkolnych

Wycieczka do lasu dzieci z oddziałów przedszkolnych

Autor: Monika Durlej, Ewa Rycąbel

20 października br. dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami wybrały się na wycieczkę do lasu w Złotej Wodzie. 

Dość ciepła, słoneczna pogoda sprzyjała pieszym wędrówkom. Byliśmy ciekawi, czy do lasu zawitała już Pani Jesień. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las o tej porze roku jest zadziwiająco piękny. Mogliśmy zaobserwować, jak drzewa przybrały najróżniejsze barwy i odcienie. Dzieci wsłuchiwały się w odgłosy przyrody, nasłuchiwały odgłosów ptaków i szelestu spadających, kolorowych liści. Wszyscy wiemy, że las to miejsce relaksu, odpoczynku od hałasu i zanieczyszczonego powietrza oraz bogactwo darów natury. Uczestnicy tej lekcji uczyli się prawidłowego zachowania w tym urokliwym miejscu, by nie ucierpiała leśna przyroda. Poznali też ogromne znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt.

Wycieczka przyrodnicza wzbogaciła wiedzę naszych przedszkolaków oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły bardzo miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej i malowniczej leśnej przyrody. Możliwość bezpośredniego obcowania  z naturą dostarczyła wszystkim wielu wspaniałych przeżyć i wzbudziła ogromną radość.

Galeria zdjęć »