IX Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

IX Dyktando Niepodległościowe

Autor: Elwira Wrona

Fundacja Zawsze Warto oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Kielcach zapraszają uczniów szkół województwa świętokrzyskiego do udziału w IX Dyktandzie Niepodległościowym Po polsku o historii.

Konkurs ten w naszej placówce jest organizowany od pięciu lat, a uczniowie nasi to laureaci i finaliści poprzednich edycji.

Dyktando Niepodległościowe Po polsku o historii to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz pretekst do poznawania języka ojczystego. Jest wreszcie Dyktando szczególną, aktywną formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości.

Tegoroczna edycja Dyktanda przygotowywana jest w gronie wieloletnich partnerów -koordynatorów wojewódzkich, zaangażowanych we wspólnej misji edukacyjnej. 

Pozostajemy z nadzieją, że tym razem ominą nas jakiekolwiek ograniczenia i w warunkach codziennej, spokojnej pracy szkół przeprowadzimy konkurs, a potem w czasie finałowych spotkań dyktando podsumujemy i wspólnie będziemy świętować Niepodległość.

Tegoroczne dyktando przywoła pamięć powstań śląskich - to ważny fragment naszej historii, to nasz szczególny ukłon dla historii Śląska. W następnych latach chcemy bowiem, pochylając się nad okresem polskiej niepodległości, akcentować historię wydarzeń regionalnych, składających się na sumę naszych wspólnych dziejów.

Mamy nadzieję, że IX edycja Dyktanda będzie kolejną, przyjazną lekcją języka ojczystego i historii, ale też dojrzałą formą obchodów Święta Niepodległości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”!

Szczegółowe informacje o konkursie uzyskacie u szkolnego koordynatora konkursu pani Elwiry Wrony.