Wizyta przedszkolaków w Straży Pożarnej w Łagowie

Autor: mgr Ewa Piątek

7 maja 2021r. dzieci z grupy Smerfy, Krasnale oraz Misie wybrały się na wycieczkę do Straży Pożarnej w Łagowie. Sam spacer sprawił dzieciom wiele radości.

Po dotarciu na miejsce serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitali nas dwaj strażacy, którzy od razu zaprosili nas do garażów gdzie czekały wozy strażackie. Strażacy opowiedzieli nam o swojej pracy, uświadomili dzieciom jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia oraz w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną. Przypomnieli im także numer alarmowy 998.

Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, wejście do wozu strażackiego oraz pokaz puszczania wody z armatki strażackiej.

Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom, życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu.