Świat wirtualny

Świat wirtualny
„Świat wirtualny” to już ostatni – IV etap programu „Być Jak Ignacy”. W tym bloku tematycznym poznajemy częściowo nam znane już przez zdalne nauczanie środowisko wirtualne. Jednak wiele jeszcze przed nami do odkrycia. Zawsze musimy pamiętać, że poza ogromem wiadomości, ciekawych informacji możemy również być narażeni na liczne niebezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. 

Podczas zajęć zdalnych oraz stacjonarnych w tej części realizacji programu nasze spotkania koncertowały się wokół następującej tematyki:
  • gry i filmy 3D,
  • programowanie,
  • bezpieczeństwo w sieci,
  • sztuczna inteligencja i roboty.

Świat jest niesamowity, czy możecie sobie wyobrazić, że ludzie nie muszą już wykonywać niebezpiecznych czynności?

Dzięki robotom nie musimy już prowadzić żmudnych prac wykopaliskowych lub drążyć tuneli w niebezpiecznych jaskiniach. Roboty pracują przy gaszeniu pożarów, potrafią nawet rozbroić bombę. Pomagają nam również w pracach, które wymagają dużej precyzji i dokładności. Oprócz niebezpiecznych i skomplikowanych prac roboty pomagają nam w codziennych zmaganiach, np. myją okna. Każdy z nas obecnie już korzysta z mniej skomplikowanych technologii cyfrowych i minirobotów. Ciekawe co nas czeka w przyszłości?

Koło naukowe – EKOLOGING
Małgorzata Woźniak- Gulińska 
Jolanta Świt