Rozstrzygniecie Międzynarodowego Konkursu Literackiego Dzieci i Młodzieży – Ustka 2021

Autor: mgr Elwira Wrona

„Ludzie czytają i często także znajdują w sobie odwagę, aby pisać”

Janusz Leon Wiśniewski

Przyszedł maj, więc czas na podsumowanie drugiej edycji Międzynarodowego Konkursu Literackiego dla Dzieci i Młodzieży „Twórcza Polska i Polonia”, Ustka 2020/2021.

Jurorzy wnikliwie ocenili prace nadesłane z całej Polski, z Litwy, USA i przyznali tytuły laureatów oraz wyróżnienia.

Z naszej szkoły wysłaliśmy tylko jedną pracę, a szkoda, bo wielu naszych uczniów potrafi dobrze pisać, a taki konkurs mógłby być sprawdzianem dla wielu młodych talentów.

Co prawda opowiadanie Wiktorii Wróblewskiej z klasy VIb nie otrzymało nagrody, ale młodą, być może przyszłą  pisarką, zainteresowali się jurorzy.

Dyplom

Co znaleźli w tekście Wiktorii? Jej proza dotyka problemów współczesnych nastolatków, walki z przeciwnościami losu i własnymi słabościami. To historia o przyjaźni, miłości i spełnionych marzeniach. Opowiadanie posiada  dobrą narrację, bogate opisy, zwroty akcji, świetne dialogi i puentę.

Ogłoszenie następnej edycji konkursu już jesienią. Liczymy na twórcze pomysły młodych autorów, które zaprezentują w swoich pracach.

Wystarczy wziąć do ręki pióro lub zasiąść przed klawiaturą komputera i pisać.