Sukces uczennic w konkursie o J. Słowackim

Autor: mgr Elwira Wrona

W terminie 5 - 26  kwietnia 2021r. przeprowadzony został I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliusza Słowackiego pod nazwą Czytamy Słowackiego.

Spośród kilkudziesięciu uczniów klas ósmych szkół podstawowych z województwa świętokrzyskiego w finale znalazło się pięć uczennic, w tym trzy z naszej szkoły: Zuzanna Bera, Martyna Kotwa, Julia Poniewierska.

20 kwietnia odbył się finałowy III etap.  Finalistki  on-line odpowiadały ustnie na pytania dotyczące życia i twórczości poety. Wszystkie wykazały się obszerną wiedzą i wnikliwą znajomością utworów.

Komisja Konkursowa wyłoniła trzy Laureatki, które zdobyły największą liczbę punktów.

Wśród nich są:
I miejsce -  Bera Zuzanna
III miejsce - Kotwa Martyna.
Julia Poniewierska otrzymała wyróżnienie stając się Finalistką w/ konkursu.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 26 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Słowackiego w Skarżysku - Kamiennej.

Gratulacje!