Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski

Autyzm

Szkolny Klub Wolontariatu corocznie włącza się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, solidaryzując się w ten sposób z osobami ze spektrum autyzmu. 

Symbolicznym kolorem autyzmu jest kolor niebieski. W tym roku ze względu na stan epidemii COVID-19, niestety nie możemy zamanifestować swojej solidarności np. niebieskimi ubraniami w szkole. Pomimo tego zachęcamy Was do symbolicznego przyłączenia się do akcji „Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”.

Autyzm

Zatem do 16 kwietnia 2021 r. zapraszamy Was drodzy uczniowie do nadsyłania prac. Ubierzcie się na niebiesko w domu, zróbcie kompozycję z niebieskich przedmiotów w kształcie serca bądź puzzla, albo pomalujcie dłonie na niebiesko –  zróbcie zdjęcie i podzielcie się Waszą postawą tolerancji i zrozumienia z innymi.

Zdjęcia Waszych prac wysyłajcie proszę na służbowego mail’a opiekunów SKW: (uczniowie klas 1-3) erycabel@gzslagow.edu.pl. oraz (klasy 4-8) mrugala@gzslagow.edu.pl. 

Zachęcamy również do obejrzenia filmu przygotowanego przez Fundację SYNAPSIS. Osoby z autyzmem widzą, słyszą i czują świat inaczej. I nie jest to ani gorszy ani lepszy odbiór świata. Po prostu inny. Mamy nadzieję, że film pomoże Wam zrozumieć i uwrażliwić się na autyzm, a osobom z autyzmem ułatwi życie wśród nas.

https://www.youtube.com/watch?v=AuB1lsHPAkw

Opiekunowie SKW