Czyściochowe przedszkole

Czyściochowe przedszkole
Autor: mgr Aneta Kwiatek

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na nasze zdrowie. Dobrych nawyków uczymy się od najmłodszych lat, a to, co wtedy przyswoimy procentuje w dorosłym życiu. 

Dlatego nasze przedszkole przystąpiło do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Czyściochowe Przedszkole” organizowanego przez firmę Rossmann. 

Dzieci z grupy 5-latki -„Krasnale” miały okazję „spotkać” pierwszych bohaterów Czyściochowa - Królika Higienka i jego przyjaciół: Szczocię i Pastka. To właśnie oni pokazali dzieciom, jak zostać mistrzami samodzielności w zakresie higieny jamy ustnej.

Poprzez zabawę i doświadczenia dzieci utrwaliły sobie najważniejsze zasady higieniczne oraz poznały konsekwencje wynikające z ich nieprzestrzegania. 

Uwieńczeniem realizacji tejże tematyki było wykonanie przez dzieci „Mydłomenów”- stworków z mydła, które przypominały dzieciom o myciu rąk.

W najstarszych grupach rozdane zostały dzienniczki higieny, w których przedszkolaki zdobywały sukcesy w postaci naklejek.