Czytam Tobie – Czytam sobie

Autor: mgr Ewa Rycąbel

Najstarsi uczniowie Szkoły Filialnej w Lechówku 16.02.2021 r. wywołali uśmiech radości u najmłodszych kolegów i koleżanek. Wychowankowie klas drugich i trzecich zaprezentowali swoje umiejętności czytelnicze w akcji pt. „Czytam Tobie - Czytam sobie” pod czujnym okiem swojej wychowawczyni, pani Agaty Bochniak i nauczycieli pracujących w tej placówce w ramach działań Młodszego Klubu Wolontariatu i Koła Czytelniczego.

W pierwszej części mali wolontariusze wzorowo przeczytali tekst bajki edukacyjnej zatytułowanej „Daleka wyprawa Adasia”, a następnie przedszkolaki dzielnie odpowiadały na pytania zadawane przez starszych kolegów. Druga część polegała na aktywnym włączeniu do zabawy chętnych dzieci, które wzięły udział w  inscenizacji wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”.

Było dużo radości, uśmiechu, zabawy i podziękowań. Po zakończeniu akcji zarówno lektorzy jak i słuchacze dopytywali o kolejną wizytę bajki w ich szkolnym życiu.