Zabawa Andrzejkowa w Oddziałach i Punktach Przedszkolnych

Autor: mgr Ewa Piątek

27 listopada 2020r. w naszej szkole w Oddziałach i Punktach Przedszkolnych zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki.

Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, gdzie dzieci mogły poznać swoją przyszłość. Nasze sale zostały przyozdobione kolorowymi balonami, serpentynami oraz odpowiednią dekoracją, która wprowadzała nas w wyjątkowy nastrój wróżb i zabaw.

Na początku wszystkie dzieci zostały zapoznane z tradycją Andrzejek i wybranymi wróżbami. Następnie odbył się pierwszy andrzejkowy taniec powitalny i kolejne zabawy przeplatane wieloma wróżbami. Wśród wróżb były ,,Lanie wosku", „Kubeczki Przyszłości”, „Serca”, „Buty”, „Magiczna Butelka”. Był też czas na słodki poczęstunek. Spotkanie zakończyło się zabawą w dużym kole. Zabawa andrzejkowa miała wspaniały przebieg. Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie dzieciom pięknych strojów i poczęstunku.