Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu na koncercie PAPA D.

Autor: mgr Jolanta Świt

9 grudnia 2019 roku wolontariusze SKW naszej szkoły na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Łagowa mgr Pawła Marwickiego uczestniczyli w programie edukacyjno – artystycznym z zakresu ochrony środowiska „Zielona Polska”.

Najciekawszą, poza aspektem edukacyjnym, częścią programu był występ zespołu Papa D. Papa D (dawniej Papa Dance, Papa Dance New Sound oraz Papa Dock) – polska grupa synthpopowa, powstała w 1984 z inicjatywy producentów muzycznych – Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego. Pod koniec listopada 2007 roku Papa Dance zmienił nazwę na Papa D i od tego momentu  zespół tworzą: Paweł Stasiak – wokal, Jacek Szewczyk – gitara solowa, Waldemar Kuleczka – gitara basowa, Marcin Tywoniuk – instrumenty klawiszowe i Dariusz Piskorz – perkusja. „Monaliza”, „Królowa fal”, „Gdzie jest Ola”, „Nietykalni” to tylko niektóre z utworów, które zabrzmiały ze sceny Hali widowiskowo –  sportowej MOSiR w Kielcach.

Naszych wolontariuszy porwały rytmy  muzyki lat ’80 i ’90 zarówno do tańca jak i wspólnego śpiewania z Pawłem Stasiakiem – wokalistą zespołu Papa D.