Generał Piotr Malinowski w naszej szkole

Autor: mgr Grzegorz Bera

W dniu 10 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Łagowie gościliśmy Pana generała Piotra Malinowskiego, którego korzenie rodzinne sięgają gminy Łagów i Raków.

Od 7 listopada pełni On funkcję Szefa Sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych z siedzibą w Warszawie. W strukturach naszej armii jest to jedno z najwyższych stanowisk kierowania wojskiem. Kariera zawodowa Pana generała jest bardzo bogata, przed ostatnim awansem pełnił między innymi funkcję Szefa Sztabu Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód.

Pan generał odbywał spotkanie z naszą młodzieżą klas starszych, a także młodszych wpajając im wiele wiele cennych wartości, które są gwarantem spełnienia marzeń zawodowych. Za najważniejszą uznał wysiłek ucznia włożony w naukę, ponadto odpowiadał na wiele pytań związanych ze swoją pracą i służbą wojskową.

Myślę, że nasza młodzież wyniesie wymierne korzyści z tego niecodziennego spotkania. Pewnie jednak, najwięcej radości z wizyty Pana generała w naszej szkole miał uczeń klasy IV Michał Gaweł z Lechówka. Michałek był bardzo dumny z wizyty wujka żołnierza w naszej szkole, gdyż to głównie jego zasługa w tym, że Pan generał Piotr Malinowski zaszczycił nas swoją obecnością.

Galeria zdjęć »