„Dla Miłoszka” – podsumowanie akcji charytatywnej

Autor: mgr Barbara Sadłowska


W dniach od 28 listopada 2019r. do 20 grudnia 2019r. na terenie Szkoły Podstawowej w Łagowie została przeprowadzona akcja charytatywna „Dla Miłoszka”. Jej celem była zbiórka pieniędzy na leczenie trzyletniego Miłoszka Gawła, brata naszego ucznia z klasy IVb.

Miłoszek cierpi na wiele poważnych chorób, już w pierwszej dobie przeszedł operację ratującą jego życie. Chłopiec jest cały czas pod opieką wielu specjalistów w Katowicach i w Kielcach. Pojawiła się szansa na to, aby Miłoszek stanął na własnych nóżkach i zaczął chodzić, dzięki podaniu komórek macierzystych. Dodatkowo potrzebne są pieniążki na rehabilitację. Leczenie jest bardzo kosztowne, dlatego postanowiliśmy pomóc  Miłoszkowi i jego rodzicom.

Na terenie naszej szkoły przeprowadzono kilka działań, które miały na celu zbiórkę pieniędzy. Pierwszym z nich było przygotowanie stoiska przez rodziców z klasy IVb podczas szkolnej zabawy andrzejkowej w dniu 28 listopada, na którym uczniowie mogli zakupić ciasta, słodycze i napoje. Zebrano 1617,15zł. Szkolny Klub Wolontariatu przekazał 500zł. na leczenie Miłoszka. Pieniążki zostały zebrane podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego zorganizowanego w naszej szkole. Dodatkowo Panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku przekazały 300zł. Puszki, do których można było wrzucać pieniążki były w sekretariacie szkolnym oraz naszej bibliotece. W puszkach zebrano 632,76zł.

W sumie na terenie naszej szkoły zebrano 3049,91zł. Pieniążki zostały przekazane mamie Miłoszka, która jest bardzo wdzięczna za okazaną pomoc. Wszystkim darczyńcom, uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz opiekunom dziękujemy na wsparcie akcji, a przede wszystkim za pomoc w leczeniu Miłoszka.