XI Rajd Edukacyjny „Puszcza Jodłowa”

Autor: mgr Jolanta Świt

17 października 2019 roku przy akompaniamencie piękniej złotej polskiej jesieni odbył się XI Rajd Edukacyjny „Puszcza Jodłowa” zorganizowany przez Świętokrzyski Park Narodowy.

Rajd ze Świętej Katarzyny do Bodzentyna był zarazem konkursem dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych z 11 szkół. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIc: Kinga Dąbrowska, Aleksandra Łata, Kacper Forma i Antoni Ambroziński.

Zadaniem konkursowym dla uczniów było wykazanie się niemałym sprytem i wiedzą na temat roślin i zwierząt ŚPN czy parków krajobrazowych. Nie lada wyzwaniem było rozpoznawanie produktów pszczelich czy dopasowywanie tropów do określonych gatunków dzikich zwierząt naszego parku. Każde z pięciu punktów kontrolnych rozmieszczonych na trasie rajdu było dla uczniów miejscem zarówno testów wiedzy jak i zadań praktycznych.

Na koniec zmagań dla każdego uczestnika rajdu pracownicy Świętokrzyskiego Parku Narodowego przygotowali ognisko z pieczeniem kiełbasek i oczywiście nagrody.

Jako laureaci XI Rajdu Edukacyjnego „Puszcza Jodłowa” uczniowie naszej szkoły otrzymali darmową wycieczkę jednodniową do Roztoczańskiego Parku Narodowego wraz z opiekunem oraz cztery sadzonki drzewek dla szkoły.

Galeria zdjęć »