Spotkanie z policją

Autor: mgr Monika Durlej

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to priorytet w działaniach podejmowanych przez dyrekcję GZS w Łagowie. Z tego właśnie względu 16 października 2019r. zostało zorganizowane przez MSU spotkanie z policjantami. Data nie była przypadkowa, bowiem ten dzień października jest Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca.

Policjanci w osobach - p. N. Polaczek i p. M. Badura, przypomnieli dzieciom z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 w ciekawy sposób zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Uczniowie z zapałem brali udział w inscenizowanych zabawach pozwalających łączyć ruch, naukę i dobrą zabawę. Utrwaliły w ten sposób najważniejsze znaki drogowe, sposób przekraczania jezdni oraz kolory sygnalizacji świetlnej.

Następnie p. E. Piątek i p. M. Kotwa zademonstrowały uczniom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły praktycznie zastosować wiedzę wykonując akcję reanimacyjną na fantomach. Kontynuacją akcji będą ćwiczenia praktyczne w udzielaniu pierwszej pomocy, które zostaną przeprowadzone w ciągu bieżącego roku szkolnego w każdej z klas.

Kładziemy duży nacisk na bezpieczeństwo dzieci. Chcemy, aby były wyedukowane i by w chwilach zagrożenia umiały działać sprawnie i efektywnie, bowiem mogą uratować coś co jest bezcenne - życie.