Pożegnanie roku szkolnego 2023/2024

Pożegnanie roku szkolnego 2023/2024

21 czerwca uroczyście pożegnaliśmy bieżący rok szkolny. Na zaproszenie dyrekcji naszej szkoły w uroczystości  wzięli udział  znamienici goście, w tym Burmistrz Miasta i Gminy Łagów 

pan Sławomir Miechowicz.

Bardzo uroczystym momentem zakończenia  było przekazanie sztandaru Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Łagowie. Ustępujący chorążowie, asysta otrzymali pamiątkowe zestawy patriotyczne. 

Po tym wzruszającym momencie i wyprowadzeniu sztandaru, przyszedł czas na bardzo przyjemne chwile – zbieranie „żniwa rocznej pracy”. Wyróżniający się uczniowie z rąk dyrekcji, zaproszonych gości odebrali dyplomy, nagrody, statuetki.

Z kolei najlepsi  ósmoklasiści (średnia ocen powyżej 5,0) otrzymali, jak co roku,  stypendia finansowe przyznane przez Burmistrza Miasta i Gminy Łagów.

Godzinę później niż łagowscy uczniowie rok szkolny pożegnały dzieci ze  Szkoły Filialnej  

w Lechówku. Uroczystość odbyła się w wiacie, która została zbudowana ze środków Rady Sołeckiej Lechówka, a otwarta podczas obchodów 30 – lecia istnienia tamtejszej placówki.

Każda z uroczystości pełna była wzruszeń i radości. Zarówno dyrektor pan Zdzisław Zwoliński, jak i zaproszeni goście życzyli nauczycielom, uczniom spokojnych i radosnych wakacji oraz szczęśliwego powrotu do szkoły w nowym roku szkolnym.

Galeria: