„ Pola Nadziei”

„ Pola Nadziei”

 13 czerwca podczas uroczystej gali w Domu Środowisk Twórczych Pałacyku Zielińskiego w Kielcach podziękowano wolontariuszom za udział w akcji  "Pola Nadziei" ", której  symbolem są żonkile, ponieważ są to kwiaty nadziei. Posadzone jesienią obumierają po to, by wiosną odrodzić się na nowo. To kampania edukacyjna i społeczna, w której czynnie bierze udział również nasz Szkolny Klub Wolontariatu – Team Wielkiego Serca, a jej celem jest szerzenie idei hospicyjnej, uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby drugiego człowieka, zachęcanie społeczeństwa do prezentowania własnych umiejętności artystycznych oraz rozwijanie kreatywności i odwagi w wyrażaniu uczuć w stosunku do osób chorych. 
Nasza organizacja została wyróżniona na wspomnianej gali i otrzymała podziękowanie 
za wsparcie i bezinteresowną pomoc skierowaną do Hospicjum im. św. Matki Teresy 
z Kalkuty w Kielcach. 
   Na uroczystą galę finałowej kampanii Pola Nadziei została zaproszona również uczennica naszej szkoły Pola Kasprzyk z klasy II b.  Pola jest autorką i laureatką pracy plastycznej, która polegała na stworzeniu inspirującego i przykuwającego uwagę hasło oraz grafikę do wykorzystania na plakatach i innych materiałach informacyjnych. To jej dzieło będzie promować kampanię Pola Nadziei 2024/2025 i towarzyszyć kolejnym jej etapom. Poli gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy dalszych równie wysokich wyników konkursowych w kolejnych latach. 
   Natomiast my wolontariusze Team Wielkiego Serca nie zwalniamy, nadal będziemy wspierać: chorych, biednych i potrzebujących, ponieważ nasz Tem ma Wielkie - Wrażliwe  Serca!