„Zrozumieć starość”.

„Zrozumieć starość”.

Zrozumieć osoby starsze to bardzo trudne dla młodego, zdrowego nastolatka, a tym bardziej 14- latek nie wie, jak czuje się człowiek, który ma 60- 70 lat.

Takie doświadczenie nabyło dwudziestu wolontariuszy Szkolnego Klubu Wolontariatu podczas warsztatów z kombinezonem geriatrycznym prowadzonych przez przedstawicieli firmy Promedica24 w ramach programu „Zrozumieć starość”.

Na czym polega starzenie się? Jak zmienia się nasza sprawność fizyczna wraz z wiekiem? Dlaczego starsi ludzie wykonują codzienne czynności tak długo? Na te i inne pytania wolontariusze uzyskali szeroką wiedzę, a niektórzy z nich poprzez kombinezon geriatryczny mogli poczuć na własnym ciele jakie ograniczenia towarzyszą ludziom starszym podczas wykonywania codziennych czynności, jak np. wchodzenie po schodach, siadanie na krześle czy liczenie pieniędzy w sklepie. Kombinezon geriatryczny to jedno z narzędzi, którego

założenie pozwala lepiej zrozumieć problemy, z jakimi borykają się ludzie w podeszłym wieku. Według specjalistów założenie kombinezonu może „postarzyć” noszącego go kursanta o około 30-40 lat. Dzięki tej „podróży w czasie” wolontariusze mieli szansę inaczej spojrzeć na ograniczenia, z jakimi zmagają się seniorzy.

Galeria: