„Na górskich szlakach”

22 maja 2024 r, 34 siódmoklasistów wyruszyło na wycieczkę po górskich szlakach Pienin i Tatr. W pierwszym dniu w naszym planie był Wąwóz Homole. To zbudowany ze skał wapiennych głęboki kanion o ścianach dochodzących do 120m wysokości. Przejście wąwozem jest dodatkowo urozmaicone dzięki płynącemu przez niego potokowi Kamionka. Po krótkim odpoczynku na Polanie Bukowinki uczniowie pod czujnym okiem przewodnika wyruszyli podziwiać piękno Szczawnicy - jednego z najstarszych uzdrowisk w Polsce położonego w dolinie Grajcarka. Drugi dzień był bardziej ekscytujący dla uczniów, ponieważ wybraliśmy się na Słowację na Hrebenok zwany „Słowacką Gubałówką”, do Rainerowej Chaty i Wodospadów Zimnej Wody, które występują na długości ok. 1,5 km na wysokości od 1153 m do 1276 m n.p.m. Ostatni dzień to poznawanie najbardziej popularnego kurortu Tatr – Zakopanego, gdzie siódmoklasiści podziwiali multimedialną wystawę geologiczno - geograficzną Podhala, sanktuarium na Krzeptówkach oraz słynną ulicę Krupówki. Każdy dzień naszej wycieczki był niespodzianką, w pierwszym dniu uczniowie uczestniczyli w zabawnym wieczorze góralskim, na którym wybrano najładniejszą Marynę i pasowano najlepszych w konkurencjach na górali. Uczniowie poznali historię Zakopanego, historię wyrabiania oscypków oraz mogli zmierzyć się w ciężkiej konkurencji juhasów- wbijaniu gwoździ w pień na czas. Od pierwszego do ostatniego dnia wycieczkowicze uczestniczyli również w wielkim konkursie wiedzy, sprytu, spostrzegawczości, za który w ostatnim dniu zwycięzcy otrzymali słodkie i rzeczowe nagrody. Jednak największą atrakcja dla naszych uczniów był basen, jacuzzi, sauna, sala fitness, piłkarzy, bilard i sala gimnastyczna która mieściła się w pięknym pensjonacie „Tośka 3” w Murzasichlu, gdzie mięliśmy przyjemność przebywać przez  te dni wycieczki. Nasza górska wyprawa była dla uczniów ciekawą przygodą, czasem relaksu, integracji, zabawy i nowych przyjaźni. Na pewno za rok wyruszymy w kolejną wyprawę, którą już po cichu planujemy.