Witamy nowych czytelników

23 kwietnia 2024r. pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej. Z tej okazji uczniowie klas IVa, IVb, Va i VIIa należący do Aktywu Bibliotecznego przygotowali dla młodszych kolegów przedstawienie pt. "Kot w butach" z przesłaniem o roli przyjaźni i prawdy w życiu każdego człowieka. Po spotkaniu z baśniowymi bohaterami uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie, w którym przyrzekli szanować książki, traktować je jak przyjaciół oraz przestrzegać obowiązków czytelnika. Na pamiątkę wydarzenia nowi czytelnicy otrzymali zakładki do książek własnoręcznie wykonane przez członków aktywu.

Taka forma zaproszenia do przygody z książką spodobała się pierwszoklasistom. Częściej niż zwykle odwiedzają bibliotekę szkolną i wypożyczają bajki.