Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody

Od kilku lat  22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. 

W naszej szkole działania związane z tematyką  globalnych wyzwań wodnych trwała od 22 do 27 marca 2024 roku. Celem wszystkich podjętych zadań dla uczniów było przede wszystkim szerzenie świadomości, że dostęp do czystej wody to prawo każdego człowieka, na świecie 785 mln ludzi  nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej, zjadamy tysiące litrów wody, która służy do produkcji różnych produktów wokół nas. Uczniowie klas drugich i trzecich w przededniu Światowego Dnia Wody uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym zorganizowanym w oczyszczalni ścieków w Łagowie. Pan Łucki opowiedział i pokazał uczniom urządzenia, które oczyszczają ścieki z całej gminy. Zwrócił  uwagę na to, jak ważną rolę dla ochrony środowiska  pełni oczyszczalnia. Uczniowie zadawali pytania, na które prelegent chętnie i szczegółowo udzielał odpowiedzi. Po skończonej pogadance prowadzący ogłosił konkurs dla dzieci, którego tematyką będą sposoby oszczędzania wody. 

Zaś uczniowie klas V - VIII mieli za zadanie wykonać prezentację multimedialną „Woda źródłem życia”. Zadaniem edukacyjnym obchodów Światowego Dnia Wody były warsztaty przeprowadzone w klasach VI b i VIII a na temat „Zjedzonej wody”. 

W ramach zajęć uczniowie wykonywali gazetkę „Ile wody jest w moim pokoju?” oraz obliczali ile zjadamy wody podczas codziennego śniadania. 

Dzięki materiałom Polskiej Akcji Humanitarnej – kartom pracy, gazetkom, animacjom uczniowie uświadomili sobie,  jak wiele wody marnujemy codziennie, jak ważne jest globalne działanie, aby uchronić nas wszystkich od braku wody.

Galeria: