Spotkanie z podróżnikiem

8 kwietnia 2024r. gościł w naszej szkole podróżnik i pasjonat wypraw zagranicznych Mateusz Chołody.

Prezentacja ,,Kraina nad wielkim Nilem" przybliżyła uczniom klas IV - VIII informacje związane z geografią, kulturą i historią Egiptu. Uzupełniona pięknymi slajdami i filmami z podróży, pozwoliła choć na krótko przenieść się do Doliny Królów i zwiedzać piramidy od środka, obejrzeć najpiękniejsze  świątynie Egiptu, odwiedzić szkołę w nubijskiej wiosce.
Dzięki niej mogliśmy niemalże poczuć zapach i smak różnorodnych potraw kuchni egipskiej oraz zobaczyć Nil i piramidy z lotu ptaka.

Pan Mateusz to osoba żywiołowa, pełna pasji, potrafiąca zachęcić uczniów do słuchania  i czynnego uczestnictwa w spotkaniu. Ciekawie opowiadał o obyczajach i religii współczesnych Egipcjan. Swoją prezentację, okraszoną dużą dawką humoru, wzbogacił pokazem pamiątek i strojów z wyprawy. Uczniom szczególnie spodobał się pomysł odgrywania scenek z historii Egiptu w strojach przywiezionych przez podróżnika. Ta nietypowa lekcja zachęciła uczestników do rozwijania zainteresowań, poznawania świata i realizacji marzeń.

Galeria: