Konkurs recytatorski klas I - III

Konkurs recytatorski klas I - III

Dwadzieścia  lat minęło – nie to nie sen

Dwadzieścia lat minęło- jak jeden dzień.


Choć trudno w to uwierzyć to właśnie dwadzieścia lat temu na scenie Szkoły Podstawowej w Łagowie stanęli recytatorzy z całej gminy. Ilu ich było? W pierwszym konkursie przeszło siedemdziesięciu, w każdym kolejnym niewielu mniej. 

Tak, tak, gdybyśmy policzyli wszystkich uczestników konkursu uzbierałoby się kilka setek. Wszyscy mocno przeżywali swoje występy, walczyli z tremą i próbowali oczarować jury. Niektórym się to udało i wspólnie cieszyliśmy się nominacjami do konkursu powiatowego. Zasłynęliśmy w Kielcach z największej ilości recytatorów, ale możemy się też pochwalić laureatami na etapie ogólnopolskim. Co nam pozwoliło przetrwać tyle lat? Chęć umożliwienia dzieciom spełnienia swych marzeń o występie na scenie, determinacja, by znaleźć się wśród najlepszych i cierpliwość w pokonywaniu przeciwności, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. A kto nam pomógł?  Przede wszystkim dyrekcja szkoły – poprzednia i obecna, czyli pani  Ewa Mikulko, pan Wiesław Nawrocki i  pan Zdzisław Zwoliński oraz wspaniali instruktorzy z Wojewódzkiego Domu Kultury pani Irena Wawrzczak i pan Hubert Guza.

25 marca dwudziesty raz w szranki stanęli najmłodsi recytatorzy. Po przesłuchaniach jury w składzie : panie Ewa Mikulko, Dorota Łach, Zuzanna Grochowina , Bernardyna Czekaj, Beata Zacharska oraz pan Wiesław Nawrocki wyłonili najlepszych z najlepszych. Okazali się nimi:

Klasy pierwsze:

I miejsce- Amelia Langner

II miejsce – Amelia Rak

III miejsce – Kaja Kozłowska

Klasy drugie:

I miejsce – Lena Kołodziejczyk

II miejsce- Antoni Gałka i Wiktor Woźnicki

III miejsce - Ilona Boczarska, Hanna Lech i Denis Hrabar

Wyróżnienia : Liliana Rządkowska,  Anna Maluszczak  i  Lena Bąk 

Klasy trzecie:

I miejsce – Dorota Fułat

II miejsce- Piotr Biesiada

III miejsce- Gabriela Łata i Natalia Łata

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy poczęstowani zostali jubileuszowym tortem ufundowanym przez Radę Rodziców. Nad całością czuwały te same od dwudziestu lat panie Marzena Dzioba, Małgorzata Walkowicz i Monika Durlej.