"Amelia, Bóbr i Król na dachu"

"Amelia, Bóbr i Król na dachu"

W dniu 14 marca przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego i uczniowie Szkoły Filialnej w Lechówku odbyły wycieczkę do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach. 
Celem wyjazdu do teatru było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki poprzez aktywne uczestnictwo oraz krzewienie kultury i estetyki żywego słowa. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem obejrzały fascynujące przedstawienie o dziewczynce, która wychowywała się w domu złej macochy Frygii i jej marudnej córki Mruksy. Amelka była życzliwą i dobrą dziewczynką, więc z radością wyruszyła do Szepczącego Lasu mimo, iż była to niebezpieczna wyprawa. Na swojej drodze spotkała oddanych przyjaciół - Bobra, Psa Szino, Dynię, Gruszkę i Wróżkę Lulejkę.
Od wróżki dziewczynka dostała magiczną kłódkę, która uratowała przyjaciół od gniewu groźnej Sowy.
Dzieci oglądając spektakl doświadczyły wielu przeżyć i z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów. Po spektaklu udały się do małej sali teatralnej gdzie pan Mateusz Drozdowski przedstawił ważne informacje o teatrze i przygotowaniu przedstawienia, przeprowadził z nimi lekcję teatralną, zdradził tajniki swojego zawodu i zaprosił dzieci do kilku zabaw.