Przedświąteczne wzruszenia

Przedświąteczne wzruszenia

„I pomyśl, jakie to dziwne,

że Bóg miał lata dziecinne,

matkę, osiołka, Betlejem”

 

To, o czym napisał Jan Twardowski to magia świąt.  Nas w tę magię wprowadziło koło teatralne „Mały Arlekin”, które przedświątecznym kolędowaniem wypełniło naszą szkołę. W pięknie przystrojonej sali wśród uczniów i zaproszonych gości  popłynęły słowa kolęd i pastorałek opowiadające historię narodzin Jezusa. Wspólne uczestnictwo w tym wzruszającym przedstawieniu przybliżyło nas wszystkich do długo oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia. Młodzi artyści  tym spektaklem złożyli wszystkim szczere życzenia. Świąteczny nastrój  sprzyjał temu, by wręczyć nagrody i dyplomy z wolontariatu, a także pochwalić zasługi sportowe naszych uczennic.

Następnego dnia odbył się VIII Przedszkolny Koncert Kolęd i Pastorałek, który jest tradycją naszej placówki. Dzieci z punktów i oddziałów przedszkolnych z Łagowa i Lechówka z zaangażowaniem zaprezentowały swoje zdolności wokalno - taneczne.  W trakcie koncertu nie zabrakło najpiękniejszych kolęd i wesołych pastorałek, a także pięknej choreografii. Serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy włączyli się we wspólne kolędowanie, przygotowali piękne stroje dla dzieci.

W ciągu ostatniego tygodnia przed świętami w każdej klasie odbyło się spotkanie opłatkowe, w trakcie którego wychowawcy, dzieciaki, młodzież przełamali się opłatkiem, złożyli sobie życzenia, skosztowali dań wigilijnych. Tu wielkie podziękowania dla rodziców. 

Wszystkim życzymy, by doświadczyli magii świąt.

Galeria: