Kalendarze adwentowe w języku angielskim i niemieckim

Chętni uczniowie klas III- VIII mieli za zadanie zaprojektować i stworzyć kalendarze adwentowe, które będą zawierały słowa, wyrażenia lub zdania w języku obcym związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Mogły to być tradycyjne kalendarze w formie kartki, na których dzieci umieszczały słowo czy zwrot lub bardziej kreatywne kompozycje, takie jak przyklejenie słówek do ozdobnych pudełek czy też skonstruowanie kalendarza w postaci szkatułki z otwierającymi się okienkami. Projekt językowy okazał się nie tylko efektywnym sposobem na utrwalenie słownictwa świątecznego, ale również doskonałą okazją do rozwijania umiejętności poszukiwania informacji, kreatywności i realizowania własnych pomysłów. Kalendarze adwentowe zostały zaprezentowane na specjalnej wystawie na II piętrze w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci.

Nauczyciele języków obcych

Galeria: