„Idą święta, więc piszę…”

Idą Święta Bożego Narodzenia, więc  wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu też piszą…
Pisanie listów i kartek świątecznych to coroczna akcja Caritasu i Hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach, której celem jest dodanie otuchy, wsparcia i odrobinę uśmiechu ciężko i nieuleczalnie chorym pacjentom w ten szczególny świąteczny czas. Nasi wolontariusze pod czujnym okiem p. Elwiry Wrony i p. Jolanty Zielonki napisali listy, w których opowiedzieli o swoich pasjach, codziennym życiu, wydarzeniach szkolnych oraz  dlaczego są wolontariuszami i lubią pomagać innym? Wszystkie listy i świąteczne kartki  zostaną odczytane chorym w święta. Mamy nadzieję, że słowa kierowane przez uczniów  do pacjentów dostarczą odrobinę uśmiechu, ciepła i poczucia, że jesteśmy z całego serca z Nimi.