„Zostań królem/ królową swojego czasu”

Projekt Tydzień Uczniowskiej SuperMocy pod hasłem „Zostań królem/ królową swojego czasu” został zrealizowany w naszej szkole w dniach od 16 do 31 października 2023.

Celem projektu było umocnienie uczniów w przekonaniu, że każdy z nich ma ogromny potencjał oraz że są w stanie efektywnie zarządzać swoim czasem. W ramach projektu zrealizowano serię lekcji wychowawczych, które rozwijały umiejętność planowania i organizacji. Uczniowie poznali różne metody zarządzania czasem oraz techniki radzenia sobie z nieefektywnym wykorzystywaniem go. Dodatkowo, podczas lekcji poruszano tematy takie jak rozwijanie samodyscypliny, stawianie sobie celów oraz umiejętność skupiania uwagi. Uczniowie przygotowali gazetki, które przedstawiały różne porady, triki oraz motywacyjne cytaty dotyczące efektywnego zarządzania czasem. Dodatkowo, dla młodzieży zostały przygotowane karty pracy, które miały pomóc w praktycznym zastosowaniu zdobytej wiedzy. Uczniowie tworzyli harmonogramy, identyfikowali „pożeracze czasu”, które niepotrzebnie pochłaniają naszą uwagę, energię i czas oraz odrywają od efektywnej pracy i spędzenia czasu. Podsumowując, projekt Tydzień Uczniowskiej SuperMocy pod hasłem „Zostań królem/ królową swojego czasu” przyniósł oczekiwane rezultaty. Uczniowie zdobyli nowe umiejętności związane z zarządzaniem czasem, a także zwiększyli swoją świadomość, że mogą osiągnąć sukces i realizować swoje cele, jeśli odpowiednio zaplanują swoje działania i czas.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Galeria: