Europejski Dzień Języków

 

Europejski Dzień Języków


Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy  i we współpracy z Komisją Europejską. W ramach obchodów tego dnia podejmowane są działania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do realizacji następujących zadań: Uczniowie naszej szkoły biorą udziałw ,,Konkursie koszulkowym EDJ 2023/2024’’. Polega on na stworzeniu grafiki, obrazka lub projektu związanego z językami obcymi, który potem być może zostanie wykorzystany jako logo na oficjalnej koszulce EDJ 2024. Regulamin konkursu jest dostępny na tablicach ogłoszeń w szkole i u nauczycieli języków obcych. Kolejnym zadaniem były wyzwania językowe. Uczniowie klas IV- VIII otrzymali tabele z opracowanymi wyrażeniami w 5 obcych językach. Chętne osoby miały nauczyć się przedstawiać, przywitać i pożegnać z osobami z zagranicy. Dzieci prezentowały swoje umiejętności w czasie zajęć językowych na środku sali za dodatkową nagrodę.Z okazji obchodów tego dnia została przygotowana gazetka, a uczniowie  klas młodszych kolorowali obrazki flag krajów Unii Europejskiej, które zdobią nasz szkolny korytarz. 

Autor: Nauczyciele języków obcych