Dzień Rodziny

Autor: Małgorzata Zielonka

Dnia 6 czerwca 2023 roku w Szkole Filialnej w Lechówku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Rodziny.

Na tę wyjątkową akademię licznie przybyli najważniejsi tego dnia goście – Rodzice uczniów i przedszkolaków. Święto swoją obecnością zaszczycili burmistrz Miasta i Gminy Łagów pan Paweł Marwicki, Dyrektor GZS w Łagowie pan Zdzisław Zwoliński oraz wicedyrektor Pani Ewa Mikulko.

Część artystyczna rozpoczęła się montażem słowno-muzycznym. Wzruszające wiersze i piosenki, którymi dzieci podziękowały za miłość i trud wychowania wycisnęły łzy u wielu mam i tatusiów.

Następnie uczniowie i przedszkolaki zamienili się w aktorów i wystawili sztukę pod tytułem „Calineczka”.

Występy dzieci przerywane były gromki brawami dumnych i wzruszonych rodziców.

Po zakończeniu przedstawienia głos zabrali zaproszeni goście, a wychowankowie wręczyli swoim najbliższym własnoręcznie zrobione prezenty.

Ten wyjątkowy dzień zakończył się piknikiem na placu przedszkolnym.