„Podniebne cuda”

„Podniebne cuda”

Autor: Jolanta Świt

11 maja 2023 roku nasi uczniowie ponownie wzięli udział w niesamowitym wydarzeniu, które już cyklicznie odbywa się w Hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

„Podniebne Cuda” to czwartkowe spotkania, w których podopieczni, personel hospicjum i wolontariusze spędzają  razem czas na wspólnym poczęstunku i programie artystycznym. 

Popołudnie pełne wzruszeń, radości i muzycznej uczty tym razem pod opieką p. Wiesława Nawrockiego i p. Jolanty Świt zapewnili nasi uczniowie z klasy IVb: Błońska Julia, Gałka Oliwia, Łata Oliwia, Kołodziejczyk Miłosz, z klasy VIb: Zielińska Julia, Skowrońska Nikola oraz z klasy VIIb: Kołbuc Kacper. Podopieczni placówki mogli wysłuchać pięknych, pierwszomajowych pieśni patriotycznych, religijnych, jak „Barka” oraz znanych piosenek Sanah. Jednak niezmiennie już kolejny raz podczas występów naszych uczniów w hospicjum największą popularnością cieszyła się piosenka „Hej, Sokoły” w wykonaniu Kacpra Kołbuca na saksofonie. Spotkanie młodzieży z chorymi nieuleczalnie pacjentami za każdym razem przynosi wiele wzruszeń. Są łzy, zaduma oraz ogromna radość, kiedy na twarzach chorych pacjentów widzimy uśmiechy. 

Galeria zdjęć »