„Podróżnicze spotkania z Maksymilianem Wombatem” – Spotkanie autorskie dla uczniów klas I – III

„Podróżnicze spotkania z Maksymilianem Wombatem” – Spotkanie autorskie dla uczniów klas I – III

Autor: Renata Siwoń

13 kwietnia 2023 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w spotkaniu autorskim z podróżnikiem i pisarzem Marcinem Koziołem, autorem książek adresowanych głównie do dzieci i młodzieży.

Jest on zapalonym podróżnikiem, odwiedził ponad 60 krajów na całym świecie, uczęszczał do prywatnej szkoły w Gordonstoun w Szkocji. Podróżnicza pasja konsekwentnie odbija się w jego książkach. Jedną z najbardziej nagradzanych serii jego autorstwa jest historia o Wombacie Maksymilianie (zdobyła m.in. Nagrodę Magellana w 2017 r. oraz patronat Fundacji ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom w 2021 roku).

W czasie spotkania z dziećmi pan Marcin w sposób bardzo sugestywny i ciekawy opowiedział o narodzinach wombata Maksymiliana, jego dorastaniu, licznych przygodach i podróżach ilustrując wszystko filmami, zdjęciami, ilustracjami z książek. Zachęcał do przeczytania całej serii przygód sympatycznego zwierzaka. Można było też kupić książkę lub audiobook z autografem pisarza.

Autor odpowiadał także cierpliwie i wyczerpująco na liczne pytania dzieci (dowiedziały się m.in. że swojej przyszłej żonie oświadczył się w Paryżu, a o jego utworach można znaleźć informacje w Internecie na stronie www.bumcykcyk.pl i otrzymać też dedykację.)

Pan Marcin Kozioł wręczył też nagrody w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną pt. „Pojazd do Krainy Wyobraźni.”

To spotkanie z pisarzem i podróżnikiem było bardzo miłe i interesujące, dziękujemy bibliotece gminnej, że mogliśmy w nim uczestniczyć. 

Galeria zdjęć »