Gala podsumowująca – Wojewódzkie Konkursy Przedmiotowe 2022/2023

Autor: Elwira Wrona

18 kwietnia 2023 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce odbyła się uroczystość podsumowania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2022/2023.

W tegorocznych zmaganiach, w 10 konkursach przedmiotowych, wzięło udział 12350 uczniów z całego województwa świętokrzyskiego, z czego wyłoniono 210 laureatów i 432 finalistów konkursów.

Na początku wydarzenia zgromadzeni goście mieli możliwość obejrzenia przejmującego występu pod tytułem „Czy warto było?” w wykonaniu grupy teatralnej Nemezis z Zespołu Placówek Oświatowych w Morawicy.

Dyplomy, zaświadczenia i medale Laureatom wręczali: pan Rafał Nowak – Wicewojewoda Świętokrzyski, pan Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz pani Katarzyna Nowacka Świętokrzyski Wicekurator Oświaty.

Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły – Roksana Kołbuc, która zdobyła tytuł laureata IV Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki.

Laureatce w tym niezwykłym dniu towarzyszyli Rodzice, dyrektor Gminnego Zespołu Szkół w Łagowie pan Zdzisław Zwoliński oraz pan Zbigniew Wiącek – opiekun naukowy, który przygotowywał Roksanę do konkursu.

Dyrektor pan Zdzisław Zwoliński odebrał również zaświadczenia dla dwóch uczniów naszej szkoły:

• Konrada Śliwińskiego – finalisty IV Wojewódzkiego Konkursu z Geografii,
  • Bartłomieja Kozłowskiego – finalisty  VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.

Galę zakończył występ muzyczny Zuzanny Bery – absolwentki naszej szkoły.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia, a zwłaszcza laureaci tegorocznej edycji Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych otrzymali ogromne brawa.