Apel szkolny

Apel szkolny

Autor: Elwira Wrona

28 kwietnia odbył się, jak co miesiąc, apel szkolny. Podobnie jak w poprzednim miesiącu, oprócz bieżących spraw szkolnych, był to doskonały moment na wręczenie nagród, wyróżnień, podziękowań za konkursy, zawody.

Szkolną „okejkę” za wzorową postawę, zaangażowanie w konkursy wojewódzkie, ogólnopolskie otrzymała Roksana Kołbuc. To uczennica, która została laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki. Gratulacje i podziękowania za przygotowanie uczennicy do ww. konkursu otrzymał także pan Zbigniew Wiącek.

Zaświadczenia i gratulacje trafiły następnie do Konrada Śliwińskiego – finalisty IV Wojewódzkiego Konkursu z Geografii i Bartłomieja Kozłowskiego – finalisty VI Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego. Podziękowania otrzymały również panie: Jolanta Świt i Elwira Wrona – przygotowujące ww. uczniów do konkursów przedmiotowych.

Kolejne gratulacje ze strony dyrektora pana Zdzisława Zwolińskiego otrzymali uczniowie: Natalia Łach, Nikola Kawalec i Patryk Franciszek Grzesik, którzy reprezentowali naszą szkołę w XII Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych w Kielcach i ich opiekun pan Grzegorz Bera. W części praktycznej konkursu „nasi” zajęli VII, VIII miejsce; w części praktycznej III miejsce. Dyrektor pan Zdzisław Zwoliński podziękował panu Grzegorzowi Berze i uczniom wchodzącym w skład Szkolnego Pocztu Sztandarowego za wzorowe reprezentowanie naszej szkoły podczas uroczystości szkolnych, gminnych.

Kolejne gratulacje, podziękowania trafiły do sportowców. 

Awans z II miejsca do finału Mini Piłki Siatkowej dziewcząt klas IV – VI wywalczyły Emilia Bera, Tatiana Czerwiec, Maja Kargul, Anastazja Korach, Julia Masternak, Weronika Opala, Anna Pióro, Bernadeta Serwata, Nikola Skowrońska, Julia Zielińska.

Awans z II miejsca do finału wojewódzkiego Drużynowego Turnieju Tenisa Stołowego dziewcząt klas VII – VIII zdobyły: Natalia Łach i Nikola Kawalec.

Uczniowie: Kamil Łach, Filip Błosiński, Filip Kowalik, Konrad Czekaj otrzymali gratulacje za udział w półfinale wojewódzkim Drużynowego  Turnieju Tenisa Stołowego chłopców.

Kolejny sukces naszych sportowców to udział w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Naszą szkołę reprezentowali: Artur Walczyk, Konrad Janik, Karol Śliwiński, Oskar Rycąbel, Bruno Łach, Hubert Biesiada, Jan Barański, Błażej Tyrała, Antoni Pustuła, Alan Jarosz.

Za wszystkimi  sportowymi sukcesami uczniów stoją ich nauczyciele, trenerzy. Podziękowania od dyrektora pana Zdzisława Zwolińskiego otrzymali: pani Lidia Pożoga, pan Jan Bąk, pan Robert Zieliński.

Dyrektor podziękował nauczycielom, uczniom za włączenie się w akcję „Czyste Góry Świętokrzyskie”, której organizatorem  była Lokalna Organizacja Turystyczna Góry Świętokrzyskie. Dzięki temu działaniu uczniowie zebrali śmieci na terenie Łagowa. Wolontariusze uprzątnęli śmieci na jednym ze szlaków turystycznych. W ramach akcji przeprowadzony został również konkurs ekologiczny. W indywidualnych potyczkach zwyciężyli: Patryk Guliński, Wiktoria Wróblewska, Natalia Kawalec, Konrad Śliwiński, Maja Majewska. Oprócz tego uczniowie grupowo/klasowo wykonywali plakat o tematyce ekologicznej. W tych zmaganiach zwyciężyła klasa IVb. Podziękowania za przygotowanie, opiekę nad uczniami otrzymały panie: Jolanta Świt, Małgorzata Woźniak-Gulińska, Elżbieta Zwolińska.

Kończąc apel, dyrektor pan Zdzisław Zwoliński przypomniał wszystkim o tym, że przed nami kilka dni odpoczynku. Zasłużonego dla tych, którzy pracowali solidnie przez cały rok. 

O bezpieczeństwo, odpowiedzialność zaapelował na koniec.

Galeria zdjęć »