Apel szkolny

Apel szkolny

Autor: Elwira Wrona

5 kwietnia, jak co miesiąc, odbył się apel szkolny, w trakcie którego w pierwszej kolejności poruszone zostały sprawy dotyczące bieżącego funkcjonowania szkoły. Druga część spotkania dotyczyła wręczenie podziękowań, pochwał, nagród, a tych przez ostatni miesiąc nagromadziło się dość dużo.

Pierwsza pochwała – za kulturę osobistą, zaangażowanie w akcje charytatywne i życie szkoły – ze strony dyrektora szkoły pana Zdzisława Zwolińskiego trafiła do Kacpra Kołbuca.

Następnie dyplomy, nagrody książkowe trafiły w ręce zwycięzców konkursów zorganizowanych w ramach obchodów XXXI Tygodnia Języka Polskiego, który obchodziliśmy od 13 do 17 marca.

Tytuły Klasowych Mistrzów Krasomówstwa zdobyli: Marcel Światek, Gabriela Majewska, Kornelia Podsiadło, Nadia Łucka, Julia Chruścicka, Aleksandra Krawętkowska, Izabela Bac, Wojciech Herbuś, Weronika Kotwa, Wiktoria Wróblewska.

Zmagania literackie wyłoniły Klasowych Mistrzów Słowa. Są to: Krzysztof Grzyb, Dorota Niedbała, Lena Hamera, Julia Masternak, Magdalena Kołbuc, Julia Pióro, Amelia Sadłowska, Roksana Kołbuc, Patryk Maluszczak. 

Bardzo dobrą znajomością wiedzy z języka polskiego wykazali się zwycięzcy quizów językowych: Marcel Świątek, Patryk Guliński, Bartłomiej Kozłowski, Aleksandra Kołodziej, Roksana Kołbuc.

Pani Bernardyna Czekaj wręczyła nagrody książkowe dla zwycięzców Szkolnego Konkursu Frazeologicznego zorganizowanego w ramach obchodów w/w Tygodnia. Są nimi: Laura Gruszcyzńska, Weronika Kotwa, Agnieszka Włodarczyk, Oliwia Gałka.

Następnie dyrektor pan Zdzisław Zwoliński udzielił pochwały uczniom, którzy zakwalifikowali się do finałowego etapu III Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Oko w oko z ortografią”, który odbędzie się 24 kwietnia w Ostrowcu Świętokrzyskim. Są to: Bartek Kozłowski, Aleksandra Kołodziej, Weronika Kotwa, Roksana Kołbuc, Natalia Łach, Konrad Śliwiński, Maja Majewska, Nikola Zembala.

Kolejną pochwałę otrzymali uczniowie klasy V a: Amelia Kwiatek, Lena Hamera, Zuzanna Partyka, Miłosz Grzesik, Karol Śliwiński, Adam Kaczmarzyk, Jacek Pióro Dawid Staniek, którzy zdobyli wyróżnienie w II Świętokrzyskim Przeglądzie Teatrów Szkolnych w Kielcach.

Podsumowany został  również Tydzień Matematyki, który w naszej szkole obchodzony był w dniach 20 – 24 marca. Dyrektor pan Mirosław Gadowski wręczył dyplomy i breloczki (wykonane przez naszych uczniów na drukarce 3D). 

Konkurs w układaniu sudoku wygrali: Kacper Dychała, Laura Gruszczyńska, Wiktor Siarek.

W układaniu kostki Rubika najlepsi okazali się: Filip Sawicki, Wiktor Siarek, Wiktor Pająk, Bartosz Czekaj. 

Tytuł Mistrza Rachunków wywalczyli: Oliwia Łata, Miłosz Grzesik, Bartłomiej Kozłowski, Paweł Langa, Roksana Kołbuc. 

Matematyczny konkurs fotograficzny „Matematyka jak kurz, jest wszędzie” wygrała Amelia Sadłowska.

Z kolei Oliwia Sieradzka zakwalifikowała się do trzydziestki finalistów z województwa świętokrzyskiego w Memoriale Urszuli Marciniak.

Kolejne pochwały ze strony dyrektora pana Zdzisława Zwolińskiego otrzymali uczestnicy V Mistrzostw Powiatu Kieleckiego w Warcabach Klasycznych, które odbyły się w Chmielniku. Są to: Anna Maluszczak, Dorota Fułat, Antonina Jakubczyk i Bruno Łach oraz w kategorii klas starszych – Jacek Pióro, Filip Pająk, Patryk Maluszczak i Zuzanna Góral. We współzawodnictwie uczestniczyło 99 uczniów z kilkunastu szkół podstawowych powiatu kieleckiego. Najlepiej spisały się dziewczęta: Antonina Jakubczyk – miejsce 14,  Zuzanna Góral – 15. 

Na pochwałę zasłużyło również trzech uczniów – Bartłomiej Kozłowski, Wiktor Siarek, Konrad Śliwiński, którzy uczestniczyli w Primaaprilisowym Turnieju Szachowym w Kielcach zajmując miejsca od 10 do 13 na 45 uczestników.

Sukcesem okazał się również udział naszych uczniów w XII Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych. Ten etap konkursu dotyczył wiedzy o symbolach narodowych. Patryk Franciszek Grzesik zdobył szóste miejsce, Nikola Kawalec i Natalia Łach – ex aequo miejsce siódme.

Dyrektor pan Zdzisław Zwoliński pogratulował raz jeszcze sukcesów i osiągnięć uczniów, za którymi stoją nauczyciele, rodzice. Podziękował zatem nauczycielom za zaangażowanie i pracę często po zajęciach lekcyjnych.

Na koniec apelu dyrektor pan Zdzisław Zwoliński złożył uczniom, pracownikom szkoły życzenia zdrowych, pogodnych świąt.

Galeria zdjęć »